Nezodpovězené otázky

30. ledna 2015 v 15:44 | CuCu |  Úvahy
Na světě existují asi ři nejzajímavější otázky, které nemůže nikdo zodpovědět..
.. Jak vznikl svět?..
.. Co je smyslem života?..
.. Co se s námi stane, až zemřeme?..

Jak vznikl svět?
Existují spekulace o tom jak vznikl svět. Stvořil ho snad Bůh? Jak vznikl vesmír? Velkým třeskem? A co blo před tím? Nic? Co je nic? Je tolik otázek na které neznáme odpověď. V co věříte vy? Svět stvořil bůh za 7 dní, což víme že je dost nereálné, ale křesťané v to věří, ikdyž jsem taky křesťan, rozhodně nevěřím, že Zemi stvořil Bůh. Ale možné to je. Vědci mají úplně odlišný názor oproti křesťanům. Vědci tvrdí, že jsme se vyvinuli z bakterií, nebo z čeho vlastně. Což je celkem zajímavý proces, když si představíte, že se z pouhým okem neviditelných stvoření takoví obři jako je například slon. Je to strašně zajmavá otázka amyslím si, že by každý chtěl vědět odpověď. Možná se to vše dozvíme, cožje ale dost nepravděpodobné.

Co je smyslem života?
Proč jsme vůbec na světě? Proč se zamilováváme, máme pocity, každý žijeme vlastní příběh.. Možná až zemřeme se dozvíme co bylo smyslem života. Třeba jsme byli stvořeni, abychom zdokonalili svět pro marťany. Možná máme jen žít každý určitou dobu a to je vše. Ale nemyslím, že jsme stvořeni jen tak. protože jsme až moc dokonalí na to, abychom pak jen skončili. Však si uvědomme jak dokonale máme stvořené tělo, jak máme propracované všechny soustavy, jak máme chytrý mozek, který dokáže reagovat velmi rychle, jak rosteme, vyvíjíme se, měníme se, mění se nám pocity, myšlenky, získáváme dovednosti, máme koníčky, každý máme na něco talent, každý jsme jiný a přitom stejní. Co je teda smyslem života?

Co se s námi stane, až zemřeme?
Co se stane až se naposled nadechneme? Vydechneme. A pak? Staneme se duchy? Nebo navždy usneme? Děsí mě představa, že bychom v určitý čas prostě usli. jen bychom spali. Vlastně bychom nic nevnímali. Nic. Neuvěřitelné že? A je to hnusná představa. Nebo se po smrti převtělíme do jiného těla a budeme žít dál a nebudeme si nic pamatovat? Nebo se staneme duchy a vrátíme se na zem, abychom si dořešili věci, které jsme dořešit nestihli? A to mě doslova děsí. děsí mě, že startím ty nejmilovanější lidi, co kolem sebe mám. Především rodinu. Nedokážu si představit bez ní žít. Je mi z toho zle, protože vím,že smrt není dobrovolná ani nějaká neštastná náhoda. Ale čeká každého. Jenom nevíme kdy kde to příjde. Proto se snažím žít svůj už poměrně krátký život co nejpestřeji a především s lidmi které miluji. navštěvuji své nemocné příbuzné a trávím s nimi (musím odklepat) možná poslední chvilky. Protože nevím kdy to příjde. Nikdo to neví. S výjimkoum když máte nějakou nemoc, např. rakovinu. To doktoři většinou vědí, kdy smrt nastane..
Proto dejte na mě. Žijte svůj život naplno, ikdyž vám je 50 nebo 5, vychutnávejte si vše, užíjte všechny dny jako by byly vaše poslední. Možná nevíme, kdy zemřeme. Ale to neznamená, že se kvůli tomu máme trápit!

:* XXX :*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama